Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaje

SYSTÉMY TURNAJŮ - INTERNÍ ROZDĚLENÍ

FC Zbrojovka Brno - ročník 2004
 
 
1)    Klasický - (odměňování prvních 3 týmů)
2)    "Radost z fotbalu" - interní název - ročníku 2004 - (odměňování všech účastníků)

 


 

1)  Klasický:
 
Tento systém je založen na odměňování, ve většině případů, prvních třech účastníků turnaje. Ostatní týmy odjíždí z turnaje, zjednodušeně řečeno, se vzpomínkou na jakýsi neúspěch a zklamání. Rádi bychom tyto negativní pocity u minifotbalu co nejvíce eliminovali. Zmiňovat se o dalších negativech, které provází tento systém např: neobjektivní hodnocení rodičů při vyhlašování nejlepších hráčů a vytváření tlaku na získání např. nejlepšího střelce je jen tak naokraj. Pokud nám jde opravdu o to stejné, aby děti v tomto mladším školním věku získali pozitivní postoj ke sportu obecně úplně nám postačí systém č. 2, který vše obsahuje.
 
2)  "Radost z fotbalu":
 
Tyto turnaje jsou sehrány v duchu "Radost z fotbalu" (intrení název - U7 FC Zbrojovka Brno).
Takže veškerá utkání sehráná po dobu turnaje jsou pojatá jako přátelská. Znamená to, že na konci turnaje se nerozdávají poháry, ale každý ze zúčastněných dostane malou pozornost, pamětní medaily nebo jakoukoliv upomínkovou drobnost na odehraný turnaj. Dále se nevypisuje žádná tabulka, která by udávala pořadí zúčastněných klubů. Pouze se při ukončování turnaje vyhlásí u jednotlivých klubů počty vstřelených branek. Je to systém
odměňování všech zúčastněných, tak aby v dětských hlavách zůstávaly především pozitivní vzpomínky na prožitek strávený při fotbalových chvílích. MINI :) fotbalisté nebudou tímto sytémem o nic ochuzení, protože nejdůležitější složka v celém pojetí minifotbalu zůstane zachována a tou je "HRA" a námi zmiňovaná "Radost z fotbalu"a pohybu. 
 
 
Tento systém herních "přátelských" dnů bude u nás častěji vsazován do již zavedeného "klasického" turnajového pojetí. Rádi bychom, aby nakonec "Radost z fotbalu" měla přednost před klasickým pojetím pořádání a vyhodnocování turnajů a bylo překonáno výkonové hodnocení právě radostí ze hry, fotbalu a pohybu.  

 

 

Rubriky

Sezona - U9/2012-2013

Příspěvků: 1

Sezona - U8/2011-2012

Příspěvků: 22

Sezona - U7/2010-2011

Příspěvků: 24

Příspěvky

PROPOZICE Zastávka u Brna/ 8.5. 2012

7. 5. 2012