Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shuttlecock - to jsou věci :)

17. 10. 2014

Ahoj všichni :),

to co se dá zvládnou nohama a s čím je až neuvěřitelné 

 

Odkaz:

www.youtube.com/watch

 

S pozdravem

trenéři U11 / JF / zapsáno 17.10.2014


 

Shuttlecock - hit roku

Shuttlecock je známý v mnoha tvarech, barvách a podobách. Nejčastěji vypadá jako velký míček na badminton s ocasem z peří. Jeho špička je vyrobena z plastových disků, které se pokrývají látkou nebo kůží. Některé tradiční verze používají děravé mince nebo kovovou podložku jako závaží. Dlouhé peří shuttlecocku pomáhá zpomalit jeho let, což zase zvyšuje množství složitějších manévrů a triků.

Jaký je princip?

shuttlecock

Základem hry je udržet shuttlecock v letu co nejdéle použitím kopů, ale je možné jej odehrát i jinými částmi těla, například hrudníkem, hlavou apod. Ruce jsou jedinou částí těla, kterou hráč nemůže použít. Ale když hrajete pro zábavu, dělejte si co chcete a klidně použijte dlaně či lokty, abyste shuttlecock udrželi déle ve hře :-)

 

Neformální verze shuttlecocku je velmi pohodová hra, plná variability, nečekaných kreací a vtipných momentů.

Co je výhodou?

Hraní shuttlecocku může mít celou řadu výhod. Jen samotné kopání a hraní po dobu 15 minut Vám přispěje ke zdravému workoutu během celého dne. Shuttlecock tvoří skvělé aerobní cvičení pro všechny věkové kategorie.

Hlavně pro mladší uživatele může být shuttlecock použit jako velmi úspěšný nástroj pro zvýšení fotbalové dovednosti. Může zlepšit koordinaci “oko-noha” a vše kolem fotbalových dovedností tím, že rozvíjí rovnováhu, kontrolu, postřeh a reakci na náhodné střely. Také podporuje použití slabší nohy.

Shuttlecock lze hrát v jakémkoli počasí, uvnitř nebo venku. Ve Vietnamu a Číně najdete lidi všech věkových skupin hrajících shuttlecock v parcích jako společenskou a zábavnou formu cvičení.

Shuttlecock není vhodný pro děti do tří (3) let. Může obsahovat malé části nevhodné pro děti do 3 let.