Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladí čeští fotbalisté vozí medaile, pak ale mizejí - PROČ?

10. 8. 2011

Dobrý den,

četl jsem jeden velmi zajímavý článek, který jsem Vám chtěl nabídnout jako příkald toho o čem jsme se společně s některými z Vás již několikrát bavili.

V tomto článku šlo jistě o úplně jiné zdělení veřejnosti než Vám předkládám, ale právě to, dle mého názoru bylo z celého článku to nejzajímavější.

 

Jde o práci s mládeží jako celkem

minipřípravky, přípravky, žáci a POZOR i dorost je mládež

 

Správné určení priorit dovedností ve správném čase

 

Citace:

1) Místo aby mladé učili technice, rozvíjeli jejich individuální schopnosti, svazují je honbou za co nejlepšími výsledky.

2) „Kolikrát v mládežnických kategoriích vyhráváme díky taktice. Tu se v zahraničí učí později. Jestliže v českých klubech jsou prvořadé výsledky, je to špatně,“

3) „Preferována by měla být technika, rychlost, dynamičnost. V seniorech pak zjišťujeme, že tohle našim hráčům chybí. Soupeř už je takticky na výši, takže nás přehrává,“

 

Odkaz na celý článek:

http://fotbal.sport.cz/clanek/189636-mladi-cesti-fotbaliste-vozi-medaile-pak-ale-mizeji.html

 

Za pomoci tohoto odkazu bych byl rád, kdyby se nám podařilo zbavit se aspoň trošku strachu z toho, že NÁM = TÝMU (tým - trenéři, hráči, rodiče), něco uniká po stránce taktické, kondiční, silové a dalších věcí, které patří opravdu do mnohem pokročilejšího fotbalového věku.

Já, ale věřím, že většina z Vás již dávno pochopila o co se v tomto fotbalovém věku jedná

 

Vím, že se budu opakovat, ale je to opravdu ta pravá RADOST Z FOTBALU.

 

Protože až si člověk získá k fotbalu nebo jakékoliv jiné činnosti kladný vztah, "zamiluje si ho".

Teprve potom je ochoten věnovat 100% úsílí pro zdokonalování. Učení ho potom stojí mnohem méně sil. Obecně věci, které děláme s radostí nás naopak nabíjí.

V opačném případě, když dojde k vytvoření odporu vůči dané činnosti, tak se v lepší případě blíží konec. V tom horším, jen setrvání s odváděním průměrné nebo podprůměrné práce. 

 

S pozdravem

trenéři U8