Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měsíc švihadla :-)

1. 5. 2011

Dobrý den rodičové,

tento měsíc jsme pro kluky připravili jeden malý úkol, který se pokusí zvládnou buď úplně sami nebo s Vaší pomocí . V průběhu měsíce května se budou snažit ovládnout švihadlo a na konci měsíce, dne 30.5.2011, bude proveden "TEST" jak si kdo vedl ve zkrocení kousku lana  . Bylo by nejlepší pro tento ůkol klukům švihadlo pořídit, protože u nás jsou k dispozici pouze dlouhá švihadla. Určitě s nimi budeme pracovat i nadále, takže je budou potřebovat i do budoucna.

 

Jak koupit správně švihadlo je jednoduché. Stačí když si stoupnete snožmo na střed švihadla a jeho konce budou dlouhé až k ramenům.

 

Skákání přes švihadlo je výborná činnost pro zvýšení vytrvalosti, tréninku kardiovaskulárního systému a především koordinaci pohybů celého těla, kterou bezpodmínečně hráči potřebují pro správné a rychlé ovládání vlastního těla při hře. Dále se u skákání přes švihadlo posilují jak dolní, tak i horní končetiny, včetně posílení břicha, hrudníku i ramen. Hráči posilují pouze vahou vlastního těla, což je pro ně v tomto věku jediné vhodné posilování svalových partií, které nejsou standatně zapojovány při fotbalovém zatížení.

Začátky jsou těžké,

http://www.youtube.com/watch?v=W8NYwdKVSwM

ale pravidelným tréninkem se dá dosáhnout skvělých výsledků

http://www.youtube.com/watch?v=epZjMuRRXLo&feature=player_embedded#at=58

http://www.youtube.com/watch?v=Wik8P_RrAto

http://www.youtube.com/watch?v=RI2K03cbF2U

http://videa.superhry.cz/video/8701-skakani-pres-svihadlo/

S pozdravem

trenéři U-7