Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.5.2011 - Testy "ŠVIHADLA"

31. 5. 2011

Dobrý den rodičové,

včera podle plánu proběhly "testy"  umění ovládnout švihadlo. Toto byl úkol, který jsme si stanovili na měsíc květen.

Dříve než začneme hodnotit, je nutné si říci, že posuzování této dovednosti a všech ostatních, které se učíme, je velice individuální záležitost. To znamená, že nahlížíme na každého jednotlivce způsobem tzv. Určení momentálních možností jednotlivce v daném čase.

 

Testy bychom zhodnotili velice obecně. Pokud budete mít chuť následně velice rádi s Vámi probereme individuálně každého.

 

Většina kluků udělala v tomto směru obrovský kus práce a posunuli se zase o kousek dál ve své všestranosti, která k tomuto věku neodmyslitelně patří a je takřka nejdůležitější v jejich sportovním vývoji. Bylo opravdu vidět, že doma poctivě cvičili a ovládli švihadlo velmi dobře.

Na druhou stranu je také důležité říct, že ne úplně všichni tomuto úkolu věnovali možné maximum úsilí, aby se poprali s nelehkým úkolem. To bylo samozřejmě vidět také.

Přístup samotný, snaha, píle a chuť se poprat s nelehkým úkolem je v tomto ohledu mnohem důležitější než samotný výsledek ovládnutí švihadla. Kluky tak chceme naučit bojovat i s nepřízní osudu (pokud zrovna aktuálně jsou dané dovednosti nad jeho síly), která je do budoucna posílí jak do sportovního života, tak především do života všedního.

Je také na nás dospělých, jak k těmto úkolům společně s Vašimi dětmi přistoupíme a podáme jim pomocnou ruku ve formě např. nenásilného připomenutí, že je před námi nějaký úkol, který se společně snažíme splnit. Myslet si, že v tomto věku (jakože i takoví jsou) bude většina kluků sama od sebe s radostí vytahovat švihadlo a skákat o sto šest je lichá.

 

V závěru bychom chtěli pochválil úplně všechny kluky za snahu, která jim nejde upřít, byla totiž 100% vidět a to je pro další překonávání překážek moc důležité .

 

PS: Se švihadlem nekončíme a pokračujeme dále, protože na soustředění provedeme další kontrolní testík z pokroku .

A následný měsíc bude v duchu osvojení si strečinku, který potřebujeme jako sůl .

 

S pozdravem a přáním pěkného dne

trenéři U-7